İngiltere’nin başkenti en merak edilen sorulardan birisidir. Bu soruyu sizin için yanıtlayacağınız. Seyahatiniz için ihtiyaç duyacağınız İngiltere vizesi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’nin başkenti, dünyanın en büyük üçüncü turizm merkezidir ve 8 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır. New York, Paris ve Tokyo ile birlikte İngiltere’nin başkenti dünyanın en büyük ve en önemli finans merkezlerinden biridir.

İngiltere başkenti neresidir?

İngiltere’nin başkenti, siyasi, ekonomik ve kültürel önemi ile dünyaca ünlü bir metropol haline gelen Londra’dır.

Londra hakkında bilgiler

İngiltere’nin başkenti Londra şehrinin nüfusu 2011 yılının son nüfus sayımında 8.173.941 (sekiz milyon) kişiydi. Metropol bölgesinde şu anda 14 milyondan fazla insan yaşıyor. Bir sonraki Sayım için, İngiliz başkentinde 9.176.530 nüfus tahmin ediliyor. Birleşik Krallık’ın en büyük şehri ve ilgili bir finans merkezi olarak, her yıl dünyanın her yerinden binlerce insanı kendine çekiyor. Bugün Londra’da 300 dilin konuşulduğu tahmin ediliyor.

Londra aynı zamanda Türkiye’de İstanbul ve Rusya’da Moskova’dan sonra Avrupa’nın üçüncü büyük şehridir.

İngiltere başkenti; Londra tarihi

İngiltere’nin başkenti 43 yılında bir şehir olarak kuruldu ve Londinium olarak adlandırıldı. Orta Çağ’da İngiltere’nin başkenti demografik olarak patladı ve 11. yüzyılda İngiltere’nin en kalabalık şehri oldu.

Büyük eserler ve şahsiyetler İngiltere’nin başkentinde icra edildi ve yaşadı. Örneğin William Shakespeare, 16. yüzyılda Londra’da yaşadı ve şehrin dört Dünya Mirası binası var.

Bunlar: Londra Kulesi , Kew’deki Kraliyet Botanik Bahçeleri, Westminster Sarayı ( Westminster Abbey ve St Margaret Kilisesi dahil) ve Greenwich (baş meridyen 0º boylam ve GMT (Greenwich Ortalama Saati)

İngiltere’nin başkentinde yaşamanın maliyeti

İngiltere’nin başkentini ziyaret etmeyi veya burada yaşamayı planlıyorsanız, Londra’da yaşamanın maliyetinin oldukça yüksek olduğunu bilmelisiniz. Aslında, Londra yaşamak için dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir.

  • Finans merkezindeki temel öğle yemeği menüsü: 11 £ (on bir pound) = 57 R$ (elli yedi reali);
  • Big Mac Combo: 5,99 £ (beş doksan dokuz pound)
  • Normal bir alanda 45 metrekarelik mobilyalı bir dairenin aylık kirası: 1.259 £ (bin iki yüz elli dokuz sterlin)
  • Temel pub akşam yemeği: 34 £ (otuz dört pound)